Dünya genelinde 1 milyarı aşkın kullanıcısı olan sosyal medya uygulaması İnstagram‘da merak edilen ve araştırılan konulardan birisi İnstagram hesabını geçici olarak kapatma konusu. Bu yazımızda İnstagram hesabınızı geçici olarak nasıl kapatabileceğinizden bahsedeceğiz.

Öncelikle hatırlatmak isteriz. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz ve paylaşımlarınız, fotoğraflarınız, beğenmeleriniz ve yorumlarınız siz hesabınıza tekrar giriş yapana kadar gizli kalacaktır.

Kolay olsun derseniz aşağıdaki butondan İnstagram hesabını geçici olarak kapatma sayfasına ulaşabilirsiniz. Eğer isterseniz aşağıdaki adımları izleyerek bahsedilen sayfaya kendiniz de giriş yapabilirsiniz.

Kolay olsun derseniz aşağıdaki butondan İnstagram hesabını geçici olarak kapatma sayfasına ulaşabilirsiniz. Eğer isterseniz aşağıdaki adımları izleyerek bahsedilen sayfaya kendiniz de giriş yapabilirsiniz.

 1. Şifrenizi unutmayacağınızdan emin olun. Hesabınızı geçici olarak kapattıktan sonra şifrenizi unutmak küçük de olsa problem olabilir.
 2. İnstagram uygulaması üzerinden geçici olarak hesap kapatma işlemi gerçekleştirilememektedir. Bu yüzden mobil veya bilgisayar üzerinden tarayıcımızı açıyoruz. İnstagram hesabımıza tarayıcıdan giriş yapıyoruz.
 3. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra:
  Mobilden giriş yaptıysak; Profilimize giriyoruz ve ayarlar sekmesine giriyoruz. Ayarlar sekmesinde Profili Düzenle bölümüne giriyoruz.
  Bilgisayardan giriş yaptıysak; Profilimize giriyoruz. Kullanıcı adınızın yanında Profili Düzenle yazısına tıklıyoruz.
 4. Açılan sayfanın en alt kısmında Hesabımı Geçici Olarak Kapat seçeneği mevcut. Hesabımı Geçici Olarak Kapat yazısına tıklıyoruz.


 5. Hesabını Neden Kapatıyorsun diye bir soru çıkacak karşınıza, bu soruyu cevaplamadan ve şifrenizi girmeden Hesabı Geçici Olarak Kapat butonu aktif olmayacaktır.


 6. Hesabını Neden Kapatıyorsun sorusunu cevaplıyoruz.
 7. Devam Etmek İçin Lütfen Şifreni Tekrar Gir kısmına şifrenizi yazdıktan sonra Hesabı Geçici Olarak Kapat butonu aktif olacaktır.
 8. Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayarak hesabınızı geçici olarak kapatma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Hesabınızı tekrar aktif etmek istediğinizde tek yapmanız gereken İnstagram hesabınıza her zamanki gibi giriş yapmak! 🙂