Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesinin, birçok sebebi olabilir ve farklı insanlar için farklı tedaviler işe yarayabilir kendi dökülme nedenini kendiniz bulmalısınız.Bu öneriler, saç dökülmesine karşı mücadele etmek için faydalı olabilir. Bununla birlikte, saç dökülmesine yardımcı olmak için şunları deneyebilirsiniz:

 1. Saç dökülmesine karşı savaşmak için gerekli olan birçok vitamin ve mineral vardır. Bunlar arasında B vitamini, çinko ve demir bulunur. Vitamin ve mineral desteği almak için gıdalar yerine ek takviyeler alabilirsiniz.
 2. Omega-3 yağ asitleri saç foliküllerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve saçınızın güçlenmesini sağlar. Omega-3 yağ asitleri, somon, sardalya ve ringa gibi deniz ürünleri gibi besinlerde bulunur saçlarınızın dökülmemesine oldukça faydalıdır.
 3. Bitkisel takviyeler, saç dökülmesine karşı savaşmak için oldukça etkili olur. Bunlar arasında gingko biloba, ginseng ve civanperçemi bulunur. Bitkisel takviyeler kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.
 4. Düzenli egzersiz, vücudunuzun sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlar. Egzersiz stresi azaltır ve saç dökülmesine neden olan stresi azaltır düzenli egzersiz yaptıktan sonra kendinizdeki ve saçlarınızdaki farkı göreceksiniz.
 5. Kimyasal maddeler içeren şampuanlar saç dökülmesine neden olabilir. Doğal şampuanlar, saçınızın sağlıklı bir şekilde temizlenmesini sağlar ve saç dökülmesine neden olan kimyasal maddelerden korur. Doğal şampuanlar kullanmanızı tavsiye ederiz.
 6. Stres, saç dökülmesinin nedenlerinde en başlarda gelebilir. Stresi azaltmak için hobilerinize daha fazla vakit ayırabilir meditasyon, yoga veya düzenli egzersiz gibi aktiviteler deneyebilirsiniz.
 7. Düzenli ve sağlıklı uyku, vücudunuzun tamir ve yenilenmesi için gereklidir. Yeteri kadar uyumak, saçınızın sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur.
 8. Aşırı sıcak saç cihazları kullanmak veya zorlu saç stilleri saç dökülmesine neden olabilir. Saçınızı güçsüz veya kırılgan hale getiren saç stillerini izlememeniz için dikkatli olun.
 9. Saçınızın sağlıklı ve güçlü kalması için saç ekstrakları kullanabilirsiniz. Bunlar arasında bitkisel yağlar, amino asitler ve mineral takviyeleri bulunur.
 10. Eğer saç dökülmenizin nedeni hastalık, hormonal düzensizlik tiroit problemi veya diğer bir nedenden kaynaklanıyor olabilir, bunun için doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Saç Dökülmesi Problemine Karşı Faydalı Olabilecek Bazı Yağlar

Bu yağlar saçınızın nem düzeyini artırarak saçınızın daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlar ve saç foliküllerinin beslenmesine destek olur.

 • Yulaf Yağı
 • Lavanta Yağı
 • Sarımsak Yağı
 • Zeytinyağı
 • Jojoba Yağı
 • Argan Yağı