Bazen kafem olsun istiyorum. İçini istediğim gibi düzenleyebileceğim, sıcacık ortamı olan, içerisinde çeşit çeşit içeceklerin olduğu, mis gibi kokusu olan ve birbirinden lezzetli keklerin satıldığı ufacık sakin bir kafe. Sizlerin de aklından geçmiştir belki. Peki bu hayali gerçekleştirebilirsiniz desem ne dersiniz? Gerçek hayattan bahsetmiyorum, cebinizdeki telefondan bahsediyorum!

“Kafem – Restoran Oyunu” kafenizde müşterilerinize hizmet edebileceğiniz, dekorasyonunu kendiniz ayarlayabileceğiniz, personel işe alabileceğiniz, müşterilere satış yaparak oyun içi para kazanabileceğiniz, hatta müşterilerin hikayelerine katılıp yardımcı olabileceğiniz, kasabalara katılıp diğer kafe sahipleri ile beraber oynayabileceğiniz bir mobil oyundur. Amacımız ilk etapta ufacık olan kafemizi daha da genişleterek dekorunu daha da güzel hale getirmek. Tabi bunun yanında birbirinden lezzetli tarifleri açmak da diğer görevimiz. Kafenizin daimi müşterilerinin hikayelerinde sizlerin yardımı gerekiyor. Yardımınızla müşterileriniz daha da mutlu oluyor, kafeniz daha da gelişiyor!

Düzenli aralıklarla çok güzel etkinlikler düzenleniyor. Etkinliklere katılarak hoş zaman geçirebilir, etkinliği bitirerek oyun içi ödül kazanabilirsiniz.

Oyunu oynaması ücretsiz, sadece çoğu oyunda olduğu gibi oyun içi satın alma mevcut. Oyun içi ögeleri almak zorunda değilsiniz, oyunda gerçek para harcamadan da ilerleyebilirsiniz.

Oyunda seviyeler mevcut ve her yeni seviyede yeni tarifler, makineler ve dekorasyonlar açılıyor. Müşteriler sizinle konuşuyor ve yardımınızı istiyor. Yani oyun hem simülasyon ve yönetim oyunu, hem de hikaye oyunu diyebiliriz.

My Cafe: Recipes & Stories 2016 yılında Melsoft tarafından kullanıcılara sunuldu. Aynı yıl yani 2016 yılında Apple tarafından Best of 2016 ödülüne kavuştu.

My Cafe: Recipes & Stories, Android ve iOS’ta mevcut. Oyunu oynamak için internet bağlantısına ihtiyaç vardır.

My Cafe: Recipes & Stories oyun içi yardımcı yazılarımız aşağıdadır 🙂